Linear halogen lamp Halo Line J ∙ 1500W ∙ 30000lm ∙ 254mm ∙ 2800K
Order code: VIV000105 | SKU Reference: #J-1500 254mm 220V VIVALUX
Technical info
| Series | J |
| Wattage (W) | 1500W |
| Luminous flux (lm) | 30000lm |
| Color temparature | 2800K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | R7s |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | Ø12x254mm |
| Lamp life (h) | 2000h |
| Dimming | dimmable |
| EAN | 3800209157263 |
Linear halogen lamp 1500W, R7s, 254 mm, 230V, 2000 hrs life time.
