Lamp holder K/38/F/T210/N
Order code: VIV002704 | SKU Reference: K 38/F/N threaded, black
Technical info
| Series | SERIE 38 |
| Voltage (V) | 250V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø27.8x53.2mm |
| Body color | black |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 2A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800209157454 |
Termoplastic lamp holder Е14 threaded, set with ring, T210°, black.
