Lamp holder K/38/FC/T210/B
Order code: VIV002707 | SKU Reference: K 38/FC/B half threaded, white
Technical info
| Series | SERIE 38 |
| Voltage (V) | 250V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø27.8x53.2mm |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 2A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800209156662 |
Termoplastic lamp holder Е14, halfthreaded, set with ring, T210°, white.
