Fluorescent lighting fixture ASTA ∙ TL5001 ∙ 8W ∙ 4200K
Order code: VIV002739 | SKU Reference: #Asta TL5001-8W
Technical info
| Wattage (W) | 8W |
| Luminous flux (lm) | 320lm |
| Color temparature | 4200K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G5 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 310mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | white |
| Light source | light source included |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800209158994 |
The fluorescent lighting fixture ASTA 8W comes in a set with a T5 lamp in 4200K neutral light. The set also includes a small and large adapter for serial connection or to a power cable and mounting accessories.
