Energy-saving lamp Classic Candle ∙ 9W ∙ 432lm ∙ E14 ∙ 2700K
Order code: VIV002791 | SKU Reference: CC22 9W E14/ 2700K CANDLE
Technical info
| Series | CLASSIC CANDLE |
| Wattage (W) | 9W |
| Luminous flux (lm) | 432lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Size (mm) | Ø38x109mm |
| Lamp life (h) | 10000h |
| Equivalent | ~40W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800209159311 |
Energy-saving lamp 9W, E14. Life time 10 000 hrs, 2700K.

