Downlight FILO ∙ 2x23W ∙ white
Order code: VIV002817 | SKU Reference: FILO 2x23 W
Technical info
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø230x90mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | 2x23W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | Ø200mm |
| EAN | 3800209159465 |
Round downlight for CFL 2 х Е27, 230V, white finish. FILO can be used with energy-saving lamps with E27 lamp base or LED lamps THOR LED 9W E27 VIVALUX.

