Downlight DOCS ∙ 2x15W ∙ nickel matt
Order code: VIV002818 | SKU Reference: DOCS 2x15 N/M
Technical info
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 165x165x82mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | 2x15W |
| Body color | nickel matt |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | 145x145mm |
| EAN | 3800209159434 |
Square downlight for CFL 2 x E27, 230V, matt nickel finish.

