Waterproof downlight ADA ∙ SL100 ∙ chrome ∙ IP44
Order code: VIV002887 | SKU Reference: SL100 C ADA
Technical info
| Series | ADA |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø86x36mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | chrome |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | Ø60mm |
| EAN | 3800209159816 |
Bathroom downlight for recessed mounting, by steel, Ø86, 12V, chrome, IP44.


