Energy-saving lamp BRIGHT SPIRAL ∙ 11W ∙ 630lm ∙ E14 ∙ 6400K
Order code: VIV002903 | SKU Reference: BS26 11W E14/ 6400K BRIGHT SPIRAL
Technical info
| Series | BRIGHT SPIRAL |
| Wattage (W) | 11W |
| Luminous flux (lm) | 630lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Size (mm) | Ø40x97mm |
| Lamp life (h) | 10000h |
| Equivalent | ~53W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800209159878 |
Energy saving lamp 11W, E14, 6400K. Life time - 10 000 hrs.

