LED reflector lamp HiPOWER ∙ PAR16 ∙ 3W ∙ 180lm ∙ E14 ∙ 2700K
Order code: VIV002993 | SKU Reference: #HP PAR16 3W E14 WW-2700K
Technical info
| Series | HiPOWER |
| Wattage (W) | 3W |
| Luminous flux (lm) | 180lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 30° |
| Shape | refletor |
| Size (mm) | Ø50x78mm |
| Lamp life (h) | 50000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228020135 |
LED lamp HiPOWER PAR16, 3W, E14, 2700K, 50 000 hrs life time.


