Energy-saving lamp X SPIRAL ∙ 11W ∙ 564lm ∙ E14 ∙ 4000K
Order code: VIV003027 | SKU Reference: XS24 11W E14 4000K X SPIRAL
Technical info
| Series | X SPIRAL |
| Wattage (W) | 11W |
| Luminous flux (lm) | 564lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Size (mm) | Ø41x96mm |
| Lamp life (h) | 10000h |
| Equivalent | ~47W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800228020371 |
Energy-saving lamp X SPIRAL XS24 11W E14 4000K, 10000 hrs life time. Color rendering index Ra ≥ 80.

