Metal halide lamp MHL ∙ 70W ∙ 6300lm ∙ R7s ∙ 4200K
Order code: VIV003040 | SKU Reference: MHL 70W R7s 4200K
Technical info
| Series | MHL |
| Wattage (W) | 70W |
| Luminous flux (lm) | 6300lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | R7s |
| Size (mm) | Ø20x117mm |
| Lamp life (h) | 12000h |
| Dimming | non dimmable |
| Current (A) | 0.98A |
| EAN | 3800228020432 |
Metal halide lamp 70W, R7s, 4200K, 230V.
