Infrared motion sensor FLEX ∙ SR18 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV003077 | SKU Reference: FLEX SR18-B
Technical info
| Series | FLEX |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 86x95x73mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | incandescent 1200W; LED 300W |
| Body color | black |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228020685 |
Movement sensor FLEX, black. Moveable, wall mounted sensor. Range of movement - 180 degrees. Index of protection - IP44.


