LED lamp FLOR LED ∙ 1W ∙ 100lm ∙ G4 ∙ 3000K
Order code: VIV003320 | SKU Reference: FL 1,5W G4 WW 3000K FLOR LED
Technical info
| Series | FLOR LED |
| Wattage (W) | 1W |
| Luminous flux (lm) | 100lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G4 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | capsule |
| Size (mm) | Ø10x39mm |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Equivalent | ~15W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228020463 |
LED lamp 1W, G4, 12 AC/DC, 3000K, 1W; 12V AC/DC; lamp base: G4; color temperature: 3000K (warm white); color rendering index Ra ≥ 80; life time: 30 000 hrs; does not contain mercury; not dimmable; warranty: 24 months.



