LED lamp CAMEO LED ∙ 6W ∙ 480lm ∙ E14 ∙ 4000K
Order code: VIV003409 | SKU Reference: GCL 6W E14 CL 4000K CAMEO LED
Technical info
| Series | CAMEO LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 480lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 140° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x82mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~40W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228021910 |
LED lamp, 6W, E14, 230V, 4000K, mini globe. CAMEO LED GLOBE 6W lamps are with shape type G45, lamp base E14, 25 000 hrs life time. Available in warm white 4000K neutral light. Color rendering index Ra ≥ 80 provides very good color reproduction.



