LED ceiling fixture CHIARA LED ∙ 15W ∙ 4000K
Order code: VIV003427 | SKU Reference: CHIARA LED 15W CL 4000K
Technical info
| Series | CHIARA LED |
| Wattage (W) | 15W |
| Luminous flux (lm) | 1200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 180° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø340x90mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228022092 |
LED ceiling fixture Ø340, 15W, 230V, 4000K. CHIARA LED is a stylish and energy-saving lighting solution. It is available in a soft light neutral light 4000K.


