Special purpose lamp AS ∙ 25W ∙ 200lm ∙ E27
Order code: VIV003485 | SKU Reference: AS-25W E27
Technical info
| Series | AS |
| Wattage (W) | 25W |
| Luminous flux (lm) | 200lm |
| Voltage (V) | 240V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø55x95mm |
| Lamp life (h) | 2500h |
| Dimming | dimmable |
| EAN | 3800228022177 |
The incandescent lamps series AS are with a rated voltage 240V and a failure rate of less than 2% during the first 1000 hours of operation. The lamps are special purpose product according to the definition given in art. 3, 1 (c) of Commission Regulation (EU) 2015/1428.
