LED lamp for refrigerator/freezer FRIGO LED ∙ 1.5W ∙ 130lm ∙ E14 ∙ 4000K
Order code: VIV003491 | SKU Reference: FGO 1.5W E14 CL 4000K FRIGO LED
Technical info
| Series | FRIGO LED |
| Wattage (W) | 1.5W |
| Luminous flux (lm) | 130lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 360° |
| Size (mm) | Ø23x50mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~15W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228022207 |
FRIGO LED is an innovative alternative of the lamp in the refrigerator and freezer. The lamp has a power consumption 1,5W, lamp base E14, color temperature 4000K (neutral light), beam angle 360°.




