LED linear lighting fixture SPICA LED ∙ T5 ∙ 13W ∙ 4000K
Order code: VIV003499 | SKU Reference: SPICA LED T5 LED 13W CL 4000K
Technical info
| Series | SPICA LED |
| Wattage (W) | 13W |
| Luminous flux (lm) | 1200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 150° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 880x22xx35mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228022290 |
SPICA T5 LED replace lighting fixtures with T5 fluorescent lamps. SPICA LED 13W has a switch and power cord with plug included into the set (0,80 m). LED lighting fixture length. 880 mm, 13W, 230V, 4000K, in set with cable 0,80 m.


