LED floodlight TREND LED ∙ 30W ∙ black ∙ 4000K
Order code: VIV003607 | SKU Reference: TREND LED 30W/B 4000K
Technical info
| Series | TREND LED |
| Wattage (W) | 30W |
| Luminous flux (lm) | 2700lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | 105x130x25mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Ambient temperature | -20÷+35°C |
| EAN | 3800228022986 |
LED floodlight 30W, 2400 lm, 230V, 4000K, black, IP65. Ultra compact and with beautiful design LED floodlights - TREND LED are extremely economical and can be used for lighting both indoors and outdoors, under conditions of elevated humidity and dust (index of protection IP65).
Assets
Similar models
-
LED floodlight TREND LED ∙ 100W ∙ black ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 100W ∙ white ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 50W ∙ black ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 50W ∙ white ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 30W ∙ white ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 20W ∙ black ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 20W ∙ white ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 20W ∙ black ∙ 6400K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 10W ∙ black ∙ 4000K
-
LED floodlight TREND LED ∙ 10W ∙ white ∙ 4000K


