ARLO LED SET ∙ LED downlight and GU10 lamp 5W ∙ N/M ∙ 3000K
Order code: VIV003647 | SKU Reference: ARLO LED 5W GU10 N/M-WW
Technical info
| Series | ARLO |
| Wattage (W) | 5W |
| Luminous flux (lm) | 330lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø85x115mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | nickel matt |
| Light source | light source included |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800228023228 |
Movable downlight matt nikel finish in a set with LED lamp 5W, 230V, 3000K. ARLO LED includes in set directional downlight, replaceable LED lamp 5W GU10 3000K. By ARLO LED SET you will save time and effort in planning the lighting in your home, office, hotel, restaurant etc.



