LED supply SPD SLIM LED DRIVER ∙ 100W ∙ IP67
Order code: VIV003653 | SKU Reference: SPD 100W LED in 240V out 12VDC IP67
Technical info
| Series | SPD |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP67 |
| Size (mm) | 52x190x38mm |
| Max load | 100W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 8.3A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023280 |
LED driver 100W, In100-240V, Out 12VDC-12.5A. SDP SLIM LED DRIVERS are with the highest level of ingress protection IP67. Тhey are suitable for application where space is limited.
