LED wall light ALVIA LED RC ∙ 4W ∙ DR/GR ∙ 4000K ∙ IP65
Order code: VIV003662 | SKU Reference: ALVIA LED RC4W DR/GR 4000K
Technical info
| Series | ALVIA LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 280lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | rectangular shape |
| Size (mm) | 230x80x27mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | dark grey |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023334 |
LED lighting fixture 4W, 230V,4000K, rectangular, dark grey, IP65. The waterproof LED lighting fixtures ALVIA LED IP65 are designed for direct mounting on a wall mainly for spectacular lighting outside.

