LED lamp GLEM LED ∙ 2W ∙ 200lm ∙ G9 ∙ 3000K
Order code: VIV003670 | SKU Reference: GM 2W G9 WW 3000K GLEM LED
Technical info
| Series | GLEM LED |
| Wattage (W) | 2W |
| Luminous flux (lm) | 200lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G9 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | capsule |
| Size (mm) | Ø16x48mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~35W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023396 |
LED lamp 2W, G9, 230V, 3000K, 200 lm. GLEM LED is suitable when high efficiency and low energy cost are your targets.



