LED lighting fixture REMI LED ∙ 14W ∙ 3000K
Order code: VIV003675 | SKU Reference: REMI LED 14W WW 3000K
Technical info
| Series | REMI LED |
| Wattage (W) | 14W |
| Luminous flux (lm) | 1150lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 100° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø160x1000mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023433 |
LED lighting fixture Ø160, pendant E27 1000 mm, 14W, 230V, 3000K. REMI LED includes a new generation of LED light source with power 14W (1150 lm). REMI LED is mounted directly to the ceiling through the pendant with a maximum length of 1 meter.



