LED filament lamp FLICK GLOBO LED ∙ GGF95 ∙ 8W ∙ 806lm ∙ E27 ∙ 3000K
Order code: VIV003693 | SKU Reference: GGF95 8W E27 3000K FLICK GLOBO LED
Technical info
| Series | FLICK GLOBO LED |
| Wattage (W) | 8W |
| Luminous flux (lm) | 806lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | globe |
| Size (mm) | Ø95x135mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | transparent |
| Equivalent | ~75W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023617 |
LED lamp 8W, E27, 230V, 3000K, filament, globe. LED filament lamps GLOBO LED are with a round glass flask for 100% permeability of the light. Mounted LED source is CRI ≥ 80 - with excellent ability for natural reproduction of the colours.



