LED lamp TURBO LED ∙ 30W ∙ 2300lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV003696 | SKU Reference: TRB 30W E27 4000K TURBO LED
Technical info
| Series | TURBO LED |
| Wattage (W) | 30W |
| Luminous flux (lm) | 2300lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 180° |
| Size (mm) | Ø80x150mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~200W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023693 |
LED lamp 30W, E27, 230V, 4000K, aluminum body. New generation most powerful and highly efficient LED lamps TURBO LED 30W. They are based on the latest innovative cooling technology to ensure their effective useful life time. TURBO LED are with very high power, high and stable light output, exceptional efficiency.



