LED lamp AJAX LED ∙ 40W ∙ 3850lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV003700 | SKU Reference: AJAX LED 40W E27 4000K
Technical info
| Series | AJAX LED |
| Wattage (W) | 40W |
| Luminous flux (lm) | 3850lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 120° |
| Size (mm) | Ø145x220mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~160W mercury |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023730 |
LED lamp 40W, E27, 230V, 4000K. New generation most powerful and highly efficient LED lamps AJAX LED 40W. They are based on the latest innovative cooling technology to ensure their effective useful life time. AJAX LED are with very high power, high and stable light output, exceptional efficiency.



