Industrial lighting fixture JEX PC BASE 224 LED ∙ 1500 mm ∙ 2хG13
Order code: VIV003741 | SKU Reference: JEX PC BASE 224 LED 1500mm
Technical info
| Series | JEX |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G13 |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 1560x100x76mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | 2x24W |
| Body color | grey |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | ABS+PC |
| EAN | 3800228024232 |
LED Industrial lighting, length 1560 mm, 2хG13, 230V, IP65. Industrial lighting fixtures JEX PC BASE are designed for lighting outdoors or in rooms with high humidity and dust (IP65): industrial warehouses and premises, public garages, etc. The series JEX PC BASE is for use with LED tubes.

