Downlight DUA SL314 ∙ satin nickel/gold
Order code: VIV003862 | SKU Reference: SL314 SN/G DUA
Technical info
| Series | DUA |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø82x27mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | satin nickel/ gold |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | Ø60mm |
| EAN | 3800228024928 |
Fixed downlight by stamped steel, Ø82,12V, satin nickel/gold finish.


