Downlight BLAKE SL315 ∙ pearl silver/gold
Order code: VIV003868 | SKU Reference: SL315 PS/G BLAKE
Technical info
| Series | BLAKE |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø92x29mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | pearl silver/ gold |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | Ø75mm |
| EAN | 3800228024980 |
Movable downlight by stamped steel Ø92, 12V, pearl grey/gold finish.

