LED lamp BRILA LED ∙ 3W ∙ 330lm ∙ G9 ∙ 3000K
Order code: VIV003892 | SKU Reference: BRL 3W G9 WW 3000K BRILA LED
Technical info
| Series | BRILA LED |
| Wattage (W) | 3W |
| Luminous flux (lm) | 330lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G9 |
| Beam angle | 330° |
| Shape | capsule |
| Size (mm) | Ø16.5x49mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~35W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228025222 |
LED lamp 3W, G9, 230V, 3000K. BRILA LED G9 3W are designed to replace halogen G9 lamps with power up to 35W. BRILA LED are with compact size and a wide beam angle - 330°.



