LED lamp NOVA LED ∙ 2W ∙ 200lm ∙ G4 ∙ 4000K
Order code: VIV003895 | SKU Reference: NOL 2W G4 CL 4000K NOVA LED
Technical info
| Series | NOVA LED |
| Wattage (W) | 2W |
| Luminous flux (lm) | 200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G4 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | capsule |
| Size (mm) | Ø10x36mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~30W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228025253 |
LED lamp 2W, G4, 12 AC/DC, 4000K. Extremely energy efficient LED lamp NOVA LED 2W G4 is the best choice for replacement of halogen capsules G4 up to 30W, operating at low voltage 12V.



