LED lighting fixture VALLETTA LED ∙ 24W ∙ 4000K
Order code: VIV003919 | SKU Reference: VALLETTA LED 24W CL 4000K
Technical info
| Series | VALLETTA LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Luminous flux (lm) | 2200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø372x100mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228025444 |
LED ceiling fixture Ø372, 24W, 230V, 4000K. The LED lighting fixtures VALLETTA are suitable for creating effective lighting accents.


