LED reflector lamp SILVER LED ∙ PAR38 ∙ IP65 ∙ 15W ∙ E27 ∙ red
Order code: VIV003948 | SKU Reference: SILVER LED PAR38 15W E27 RED
Technical info
| Series | SILVER LED |
| Wattage (W) | 15W |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 40° |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | refletor |
| Size (mm) | Ø122x134mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Light color | red |
| EAN | 3800228025543 |
The LED lamp SILVER LED PAR38 15W E27, red colour is a waterproof lamp IP65 with very high luminous flux.

