LED lamp KLEA LED ∙ 2W ∙ 210lm ∙ G9 ∙ 4000K
Order code: VIV003978 | SKU Reference: KLEA LED 2W G9 CL 4000K
Technical info
| Series | KLEA LED |
| Wattage (W) | 2W |
| Luminous flux (lm) | 210lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G9 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | capsule |
| Size (mm) | Ø13x48mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~30W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228025796 |
LED lamp 2W, G9, 230V, 4000K. KLEA LED G9 is a LED lamp with a chip on board LED in a glass housing. The lamp looks like а halogen lamp type G9, offering the advantage of COB technology: up to 90% energy savings; compact dimensions; high intensity of light.



