LED lamp THOR LED ∙ 9W ∙ 800lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV003980 | SKU Reference: THR 9W E27 CL 4000K THOR LED
Technical info
| Series | THOR LED |
| Wattage (W) | 9W |
| Luminous flux (lm) | 800lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 220° |
| Shape | cylindrical shape |
| Size (mm) | Ø37x110mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~55W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228025819 |
LED lamp THOR LED 9W, E27, 80 lm/W, 230V, 4000K. THOR LED is a compact LED lamp with a high luminous flux and excellent energy efficiency 80 lm/W.



