LED lighting fixture HUGO LED ∙ 24W ∙ white ∙ 4000K
Order code: VIV004001 | SKU Reference: HUGO LED 24W CL 4000K
Technical info
| Series | HUGO LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Luminous flux (lm) | 1920lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 140° |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 225x225x35mm |
| Lamp life (h) | 35000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228026007 |
LED lighting fixture 225 x 225, 24W, white, 230V, 4000K, surface mounting. The series surface mounting panels HUGO LED are modern and elegant solution for lighting at home, hotel, commercial, office and administrative buildings. The panels can be mounted either on standard or on suspended ceilings as well as on walls and are an ideal alternative of the traditional lighting fixtures.




