Decorative glass and aluminum downlight GRACE SL400 FRS ∙ frosted
Order code: VIV004027 | SKU Reference: SL400 FRS GRACE
Technical info
| Series | GRACE |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø90x20mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | frosted |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | glass |
| Mounting hole | Ø65mm |
| EAN | 3800228026229 |
Decorative downlight GRACE, round (Ø90) shape, glass and aluminum, 12V, matt.

