LED tube ROYAL LED ∙ 24W ∙ 1900m ∙ T8 ∙ 1500mm ∙ G13 ∙ 4000K
Order code: VIV004039 | SKU Reference: ROYAL LED 24W T8 4000K
Technical info
| Series | ROYAL LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Luminous flux (lm) | 1900lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G13 |
| Beam angle | 270° |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 1500x26mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Ambient temperature | -20÷+50°C |
| EAN | 3800228026335 |
LED tube 24W, G13, T8, 4000K, 1500 mm, 25 000 hrs life time, energy class E.
Assets
Similar models
-
LED tube ROYAL LED ∙ 24W ∙ 2000lm ∙ T8 ∙ 1500mm ∙ G13 ∙ 6400K
-
LED tube ROYAL LED ∙ 9W ∙ 900lm ∙ T8 ∙ 600mm ∙ G13 ∙ 4000K
-
LED tube ROYAL LED ∙ 9W ∙ 900lm ∙ T8 ∙ 600mm ∙ G13 ∙ 6400K
-
LED tube ROYAL LED ∙ 18W ∙ 2000lm ∙ T8 ∙ 1200mm ∙ G13 ∙ 4000K
-
LED tube ROYAL LED ∙ 18W ∙ 2000lm ∙ T8 ∙ 1200mm ∙ G13 ∙ 6400K

