Surface mounted downlight TOLEDO ∙ DL700 ∙ black
Order code: VIV004044 | SKU Reference: DL700 BK TOLEDO
Technical info
| Series | TOLEDO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø95x125mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228026373 |
Directional downlight for surface mounting, cylindrical shape, Ø95 x 125, 230V, GU10, black color. The option for directing the light beam makes TOLEDO suitable for both ambient and accent lighting.




