Spot for track lighting TECHNO ∙ TL900 ∙ PAR30 ∙ E27 ∙ black
Order code: VIV004055 | SKU Reference: TL900 PAR30/BK TECHNO
Technical info
| Series | TECHNO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 160x160mm |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228026489 |
Spot for tracking lighting, 230V, E27, black color. The series TECHNO are spots for track lighting that are designed to be used with PAR30 E27 lamps. They have an attractive design and the ability to rotate and direct the light in the desired direction. The series is suitable to be used with BLAST LED PAR30 12W E27 lamp.

