Spot for track lighting BEAT ∙ TL902 ∙ GU10 ∙ black
Order code: VIV004059 | SKU Reference: TL902 GU10/BK BEAT
Technical info
| Series | BEAT |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 120x35mm |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228026526 |
Spot for tracking lighting, 230V, GU10, black color. Whether for accent lighting or for display illumination, the compact spots for track lighting BEAT TL902 with replaceable light source at GU10 lamp base are a rational choice. The ability to use a replaceable light source gives you freedom in choosing power, color temperature, etc.

