LED fixture for track lighting TRANCE LED ∙ 30W ∙ 2100lm ∙ white ∙ 3000K
Order code: VIV004060 | SKU Reference: TRANCE LED 30W/WH WW-3000K
Technical info
| Series | TRANCE LED |
| Wattage (W) | 30W |
| Luminous flux (lm) | 2100lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 36° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | cylindrical shape |
| Size (mm) | 180x180mm |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228026533 |
LED fixture for tracking lighting, cylindrical shape, 30W, 230V, 2100 lm, 3000K, white.


