Accessory for track light systems RAIL ∙ 2m ∙ black
Order code: VIV004071 | SKU Reference: RAIL 2M/BK
Technical info
| Series | RAIL |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 2000mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | 2000W /10A per 1 meter |
| Body color | black |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800228026649 |
Tracking light rail, length 2 m, black color. While track lighting solution follows your imagination, we provide the accessories with which your ideas come true: mount the chosen spots or projectors on 2 meter rails; connect the rails to each other with the help of the connectors (I, L, T, X).
Assets
News
Similar models
-
Accessory for track light systems RAIL ∙ 2m ∙ white
-
Accessory for track light systems RAIL ∙ 1m ∙ white
-
Accessory for track light systems RAIL ∙ 1m ∙ black
-
Accessory for track light systems LINK-I ∙ white
-
Accessory for track light systems LINK-I ∙ black
-
Accessory for track light systems LINK-L ∙ white
-
Accessory for track light systems LINK-L ∙ black
-
Accessory for track light systems LINK-T ∙ white
-
Accessory for track light systems LINK-T ∙ black
-
Accessory for track light systems LINK-X ∙ white
-
Accessory for track light systems LINK-X ∙ black
-
Accessory for track light systems HEAD ∙ white
-
Accessory for track light systems HEAD ∙ black



