Waterproof LED wall light CAPRI/X LED ∙ 12W ∙ black ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004084 | SKU Reference: CAPRI/X LED 12W BK CL
Technical info
| Series | CAPRI LED |
| Wattage (W) | 12W |
| Luminous flux (lm) | 960lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP54 |
| Shape | oval shape |
| Size (mm) | 230x105x70mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | ABS+PC |
| EAN | 3800228026779 |
LED lighting fixture, oval, 12W, 230V, 4000K, IP54, "X"-type black diffuser.



