LED lighting fixture JAZZ LED ∙ 10W ∙ 4000K
Order code: VIV004104 | SKU Reference: JAZZ LED 10W CL 4000K
Technical info
| Series | JAZZ LED |
| Wattage (W) | 10W |
| Luminous flux (lm) | 700lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 110° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 580x78x30mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | aluminum |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228026977 |
LED lighting fixture for cabinets 10W, 230V, 4000K, 580 x 78 x 30, IP20, aluminum color. The classic design of the body with a built-in switch and its modern aluminum finish together with the SMD LED lighting source make the lighting fixture JAZZ LED the outstanding solution for illumination at places where additional artificial light is needed - over the sink, above the kitchen counter, over the mirror, etc.



