LED lamp PLAM LED ∙ 6.5W ∙ 130lm ∙ E27 ∙ 1300-1700K
Order code: VIV004106 | SKU Reference: PLAM LED 6.5W E27 1300-1700K
Technical info
| Series | PLAM LED |
| Wattage (W) | 6.5W |
| Luminous flux (lm) | 130lm |
| Color temparature | 1300-1700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 270° |
| Shape | cylindrical shape |
| Size (mm) | Ø54x134mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228026984 |
LED lamp PLAM LED 6.5W E27 1300-1700K.The lamp PLAM LED uses a unique LED technology to create a flaming effect. The lamp works in 3 different modes, switching between them with the key switch. The "flame" of the PLAM LED may turn its direction depending on the mounting direction.


