LED strip ORLO LED ∙ 4000К ∙ 5m ∙ IP65
Order code: VIV004110 | SKU Reference: ORLO LED 60 SMD3528 CL /reel 5m/, 4000K, IP65
Technical info
| Series | ORLO LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Luminous flux (lm) | 1050lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 12V |
| Beam angle | 120° |
| Size (mm) | 8x5000mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| LEDs per meter | 60 SMD LED/m |
| Wattage/m | 4.8W/m |
| Luminous flux/m | 210 lm/m |
| EAN | 3800228026991 |
LED strip, 60 LEDs/m, 4.8W/m, 4000K,12VDC, reel 5 m, IP65.






