Waterproof lighting fixture BALI/O LED ∙ 12W ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004146 | SKU Reference: BALI/O LED 12W CL 4000K
Technical info
| Series | BALI LED |
| Wattage (W) | 12W |
| Luminous flux (lm) | 960lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 220° |
| Ingress protection | IP54 |
| Shape | oval shape |
| Size (mm) | 170x80x45mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228027172 |
LED lighting fixture, oval, 12W, 230V, 4000K, IP54. The waterproof LED lighting fixtures BALI LED IP54 are with power 12W and have built-in LEDs that glow with cool light 4000K. The easy installation makes them ideal for lighting both - indoors and outdoors.



